Obejrzyj nagranie z IV Wirtualnej Konferencji Firm Rodzinnych

Dowiedź się jak przebiega proces sukcesji oraz czym jest fundacja rodzinna.
Dnia 26 stycznia odbyła się IV Wirtualna  Konferencja Firm Rodzinnych organizowana przez firmę doradczą Nova Praxis Sp. z o.o.

26.01.2023

Dla sukcesorów

Przekonasz się jak wygląda przejęcie odpowiedzialności za rodzinną firmę i zdobędziesz wiedzę potrzebną do rozpoczęcia procesu sukcesji.

Dla nestorów

Dowiesz się jak przygotować się do przekazania swojego biznesu młodszemu następcy. Zapoznasz się z aspektami prawnymi oraz finansowymi sukcesji.

Z nagrania Konferencji skorzystasz najbardziej jeśli:

Jesteś właścicielem firmy i prowadzisz swój biznes od wielu lat
Myślisz o konieczności przekazania firmy w młodsze ręce
W Twojej firmie zatrudnione są co najmniej dwie osoby z rodziny
Masz poczucie, że przekazanie biznesu to duże wyzwanie
Konferencja zrealizowana została w ramach projektu „Sukcesja firm rodzinnych – wsparcie przejścia między generacjami”. Jest to projekt przeznaczony dla małych i średnich Firm Rodzinnych, których właściciele stoją przed decyzją w jaki sposób przekazać swój biznes następcom w rodzinie. Projekt pozwala sfinansować aż do 90% kosztów profesjonalnie przygotowanej strategii sukcesji.  Napisz do nas i dowiedz się jak wziąć udział w projekcie!

Doświadczenie

Przeprowadziliśmy już ponad 40 projektów sukcesji, wspierając nestorów i sukcesorów w całym procesie przekazania odpowiedzialności za firmę rodzinną.

Doradztwo

Zajmujemy się doradztwem biznesowym, zapewnimy specjalistyczne doradztwo ekspertów z obszaru prawnego, zarządczego, finansowego oraz mediacyjnego.

Strategia

Na początku projektu sukcesji przeprowadzamy diagnozę sytuacji i przygotowujemy szczegółowy plan wsparcia, a następnie opracowujemy strategie przekazania firmy młodszemu pokoleniu.

Obejrzyj nagranie z konferencji

Obejrzyj pełne nagranie z IV Konferencji Firm Rodzinnych i poznaj najciekawsze zagadnienia poruszane w trakcie wydarzenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat procesu sukcesji skontaktuj się z nami.

Program

Podczas konferencji szczegółowo przedstawiliśmy w jaki sposób pomogliśmy przeprowadzić sukcesję w kilku firmach rodzinnych.
Nasz gość, mec. Paweł Tutak opowiedział o fundacji firm rodzinnych oraz wyjaśnił, czy to nowe rozwiązanie prawne jest odpowiednie dla każdej firmy rodzinnej. Poruszyliśmy także temat zachowku oraz wyjaśniliśmy jak rozwiązać problem podziału majątku.
Prezes firmy Nova Praxis, Konrad Bajor wytłumaczył w jaki sposób budować przewagę konkurencyjną firmy rodzinnej oraz od czego zacząć przygotowanie strategii działalności firmy.

Nasz doradca Paweł Gawron omówił natomiast warunki przystąpienia do projektu „Sukcesja w firmach rodzinnych – wsparcie przejścia między generacjami”.

Agenda konferencji:
0:00 – 0:42 – Wyzwania firm rodzinnych, podsumowanie opracowanych strategi sukcesji 2020 – 2022, Konrad Bajor
0:42 – 0:58 – Doświadczenia uczestnika projektu sukcesji, właściciele firmy AutoKoza z Raciborza
0:58 – 1:28 – Jak budować przewagę konkurencyjną w firmie rodzinnej, Konrad Bajor
1:28 – 2:23 – Możliwości jakie daje fundacja rodzinna, mec. Paweł Tutak
2:23 – 2:59 – Jak otrzymać wsparcie w realizacji strategi sukcesji w firmie?, Paweł Gawron

Prelegenci konferencji

Konrad Bajor
Prezes Zarządu i współwłaściciel spółki Nova Praxis. Absolwent studiów MBA Executive Krakowskiej Szkoły Biznesu, absolwent studiów Zarządzanie i Marketing UEK. Ponad 15 lat doświadczenie w zarządzaniu, ekspert wspierający firmy w ich rozwoju oraz zarządzaniu finansami i strategią rozwoju. Specjalizuje się w projektach mających na celu: analizę i optymalizację procesów, opracowanie strategii produktowej, wartościowanie stanowisk pracy, wdrożenie zmian w organizacji, wsparcie firm w planowaniu i wdrożeniu zmian organizacyjnych.
Paweł Gawron
Konsultant, doradca i analityk procesów. Ekspert od doskonalenia organizacji. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zadaniach mających na celu efektywną realizację projektów, analizę procesów biznesowych, analizę organizacji w modelu SWOT oraz Business Model Canvas czy prowadzenie szkoleń i warsztatów. Posiada certyfikaty: Pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2000 (DEKRA-ITS), PRINCE2 Foundation, Microsoft Certified Product Specialist (MCP), IBM Certified Specialist – Advisor for e-business, IBM Certified Instructor.
Paweł Tutak
Radca prawny – magister prawa, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, szeroko pojętym prawie gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesów inwestycyjnych a także w prawie kontraktów i umów. Zajmuje się zagadnieniami sukcesji w firmach rodzinnych. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych oraz postępowań administracyjnych. W bieżącej działalności kompleksowo obsługuje m. in. podmioty z branży budowlanej.

Goście konferencji

Firma pana Joachima Kozy to nowoczesny warsztat samochodowy, posiadającym autoryzację międzynarodowej sieci Bosch Car Service działający w Raciborzu. Firma zatrudnia zespół doświadczonych i kompetentnych specjalistów. Jej celem jest dostarczanie klientom usług na najwyższym poziomie i zapewnianie kompleksowej obsługi dla wszystkich marek samochodów osobowych. Przedsiębiorstwo stawia na ciągły rozwój i podążanie za nowoczesnymi technologiami w naprawach pojazdów.

Sukcesja to wyzwanie dla nestorów i sukcesorów. Nie pozostawaj sam z tym zadaniem. 
Skorzystaj z wiedzy specjalistów i dowiedz się jak uzyskać wsparcie w przekazaniu swojej firmy młodszemu pokoleniu. Zapoznaj się z bezpłatnymi materiałami po konferencji i skontaktuj się z nami.