Weź udział w bezpłatnej
konferencji dla firm rodzinnych

Dowiedź się jak przebiega proces sukcesji, czym jest fundacja rodzinna oraz jak zaplanować strategię firmy rodzinnej
Już 26 stycznia będziesz mógł bezpłatnie skorzystać z wiedzy specjalistów podczas IV Wirtualnej  Konferencji Firm Rodzinnych organizowanej przez firmę doradczą Nova Praxis Sp. z o.o. Wydarzenie jest realizowane w ramach programu dofinansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

26.01.2023

Dla sukcesorów

Przekonasz się jak wygląda przejęcie odpowiedzialności za rodzinną firmę i zdobędziesz wiedzę potrzebną do rozpoczęcia procesu sukcesji.

Dla nestorów

Dowiesz się jak przygotować się do przekazania swojego biznesu młodszemu następcy. Zapoznasz się z aspektami prawnymi oraz finansowymi sukcesji.

Z konferencji skorzystasz najbardziej jeśli:

Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Sukcesja firm rodzinnych – wsparcie przejścia między generacjami”. Jest to projekt przeznaczony dla małych i średnich Firm Rodzinnych, których właściciele stoją przed decyzją w jaki sposób przekazać swój biznes następcom w rodzinie. Projekt pozwala sfinansować aż do 90% kosztów profesjonalnie przygotowanej strategii sukcesji.  Zapisz się na konferencję i dowiedz się jak wziąć udział w projekcie!

Doświadczenie

Przeprowadziliśmy już ponad 40 projektów sukcesji, wspierając nestorów i sukcesorów w całym procesie przekazania odpowiedzialności za firmę rodzinną.

Doradztwo

Zajmujemy się doradztwem biznesowym, zapewnimy specjalistyczne doradztwo ekspertów z obszaru prawnego, zarządczego, finansowego oraz mediacyjnego.

Strategia

Na początku projektu sukcesji przeprowadzamy diagnozę sytuacji i przygotowujemy szczegółowy plan wsparcia, a następnie opracowujemy strategie przekazania firmy młodszemu pokoleniu.

Zapisz się na konferencję

Konferencja odbędzie się 26 stycznie za pośrednictwem platformy YouTube.
Link do transmisji online zostanie wysłany na dzień przed konferencją w wiadomości email.
Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny dla każdego uczestnika.

  W przypadku braku otrzymania potwierdzenia zapisu lub wiadomości email z linkiem do transmisji konferencji proszę sprawdzić folder spam na skrzynce pocztowej lub skontaktować się z nami na adres: sukcesja@novapraxis.pl

  Program

  Podczas konferencji szczegółowo przedstawimy w jaki sposób pomogliśmy przeprowadzić sukcesję w kilku firmach rodzinnych.

  Nasz gość, mec. Paweł Tutak opowie o fundacji firm rodzinnych oraz wyjaśni, czy to nowe rozwiązanie prawne jest odpowiednie dla każdej firmy rodzinnej. Poruszymy też też temat zachowku oraz wyjaśnimy jak rozwiązać problem
  podziału majątku.

  Prezes firmy Nova Praxis, Konrad Bajor wytłumaczy w jaki sposób budować przewagę konkurencyjną firmy rodzinnej oraz od czego zacząć przygotowanie strategii działalności firmy.

  Nasz doradca Paweł Gawron omówi natomiast warunki przystąpienia do projektu „Sukcesja w firmach rodzinnych – wsparcie przejścia między generacjami”.

  Agenda konferencji:
  10:00 – 10:10 – Rozpoczęcie konferencji, przedstawienie statystyk z projektów sukcesji, Jakub Chyliński
  10:10 – 10:45 – Wyzwania firm rodzinnych, podsumowanie opracowanych strategi sukcesji 2020 – 2022, Konrad Bajor
  10:45 – 11:00 – Doświadczenia uczestnika projektu sukcesji, zaproszony gość
  11:00 – 12:00 – Możliwości jakie daje fundacja rodzinna, mec. Paweł Tutak
  12:00 – 12:30 – Jak budować przewagę konkurencyjną w firmie rodzinnej, Konrad Bajor
  12:30 – 13:00 – Jak otrzymać wsparcie w realizacji strategi sukcesji w firmie?, Paweł Gawron

  Prelegenci konferencji

  Konrad Bajor
  Prezes Zarządu i współwłaściciel spółki Nova Praxis. Absolwent studiów MBA Executive Krakowskiej Szkoły Biznesu, absolwent studiów Zarządzanie i Marketing UEK. Ponad 15 lat doświadczenie w zarządzaniu, ekspert wspierający firmy w ich rozwoju oraz zarządzaniu finansami i strategią rozwoju. Specjalizuje się w projektach mających na celu: analizę i optymalizację procesów, opracowanie strategii produktowej, wartościowanie stanowisk pracy, wdrożenie zmian w organizacji, wsparcie firm w planowaniu i wdrożeniu zmian organizacyjnych.
  Paweł Gawron
  Konsultant, doradca i analityk procesów. Ekspert od doskonalenia organizacji. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zadaniach mających na celu efektywną realizację projektów, analizę procesów biznesowych, analizę organizacji w modelu SWOT oraz Business Model Canvas czy prowadzenie szkoleń i warsztatów. Posiada certyfikaty: Pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2000 (DEKRA-ITS), PRINCE2 Foundation, Microsoft Certified Product Specialist (MCP), IBM Certified Specialist – Advisor for e-business, IBM Certified Instructor.
  Paweł Tutak
  Radca prawny – magister prawa, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, szeroko pojętym prawie gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących procesów inwestycyjnych a także w prawie kontraktów i umów. Zajmuje się zagadnieniami sukcesji w firmach rodzinnych. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych oraz postępowań administracyjnych. W bieżącej działalności kompleksowo obsługuje m. in. podmioty z branży budowlanej.

  Zaproszeni goście

  Firma pana Joachima Kozy to nowoczesny warsztat samochodowy, posiadającym autoryzację międzynarodowej sieci Bosch Car Service działający w Raciborzu. Firma zatrudnia zespół doświadczonych i kompetentnych specjalistów. Jej celem jest dostarczanie klientom usług na najwyższym poziomie i zapewnianie kompleksowej obsługi dla wszystkich marek samochodów osobowych. Przedsiębiorstwo stawia na ciągły rozwój i podążanie za nowoczesnymi technologiami w naprawach pojazdów.

  Sukcesja to wyzwanie dla nestorów i sukcesorów. Nie pozostawaj sam z tym zadaniem. 
  Skorzystaj z wiedzy specjalistów i dowiedz się jak uzyskać wsparcie w przekazaniu swojej firmy młodszemu pokoleniu. Zapisz się na konferencję i przekonaj się, że jest to projekt właśnie dla Ciebie.