Weź udział w bezpłatnej
konferencji dla firm rodzinnych

Dowiedź się jak przebiega proces sukcesji: przekazania wiedzy,
odpowiedzialności i własności biznesu.
Już 25 maja będziesz mógł bezpłatnie skorzystać z wiedzy specjalistów podczas III Wirtualnej  Konferencji Firm Rodzinnych organizowanej przez firmę doradczą Nova Praxis Sp. z o.o.

25.05.2022

Dla sukcesorów

Przekonasz się jak wygląda przejęcie odpowiedzialności za rodzinną firmę i zdobędziesz wiedzę potrzebną do rozpoczęcia procesu sukcesji.

Dla nestorów

Dowiesz się jak przygotować się do przekazania swojego biznesu młodszemu następcy. Zapoznasz się z aspektami prawnymi oraz finansowymi sukcesji.

Z konferencji skorzystasz najbardziej jeśli:

Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Sukcesja firm rodzinnych – wsparcie przejścia między generacjami”. Jest to projekt przeznaczony dla małych i średnich Firm Rodzinnych, których właściciele stoją przed decyzją w jaki sposób przekazać swój biznes następcom w rodzinie. Projekt pozwala sfinansować aż do 90% kosztów profesjonalnie przygotowanej strategii sukcesji.  Zapisz się na konferencję i dowiedz się jak wziąć udział w projekcie!

Doświadczenie

Przeprowadziliśmy już ponad 20 projektów sukcesji, wspierając nestorów i sukcesorów w całym procesie przekazania odpowiedzialności za firmę rodzinną.

Doradztwo

Zajmujemy się doradztwem biznesowym, zapewnimy specjalistyczne doradztwo ekspertów z obszaru prawnego, zarządczego, finansowego oraz mediacyjnego.

Strategia

Na początku projektu sukcesji przeprowadzamy diagnozę sytuacji i przygotowujemy szczegółowy plan wsparcia, a następnie opracowujemy strategie przekazania firmy młodszemu pokoleniu.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Program

Konferencja składa się z 3 bloków tematycznych. Poruszymy zagadnienia finansowe, prawne oraz wysłuchamy historii firm, które przeszły przez proces sukcesji.
Agenda konferencji:
10:00 – 10:15 – Wprowadzenie (Paweł Gawron)
10:15 – 10:45 – Polski Ład – wybór formy prowadzenia działalności  przez firmy rodzinne (Konrad Bajor)
10:45 – 11:00 – Gość: IREX-Gaz – Co daje projekt dotyczący strategii sukcesji
11:00 – 11:30 – Aspekty prawne – Przekształcenie JDG w sp. z o.o. (Robert Sajnacki)
11:30 – 11:45 – Gość: Karbowniczek – Przekształcenie w praktyce
11:45 – 12:15 – Przebieg projektu i wybrane case study (Paweł Gawron)
12:15 – 12:30 – Pytania i odpowiedzi
12:30  – Podsumowanie konferencji (Konrad Bajor)

Prelegenci konferencji

Konrad Bajor
Prezes Zarządu i współwłaściciel spółki Nova Praxis. Absolwent studiów MBA Executive Krakowskiej Szkoły Biznesu, absolwent studiów Zarządzanie i Marketing UEK. Ponad 15 lat doświadczenie w zarządzaniu, ekspert wspierający firmy w ich rozwoju oraz zarządzaniu finansami i strategią rozwoju. Specjalizuje się w projektach mających na celu: analizę i optymalizację procesów, opracowanie strategii produktowej, wartościowanie stanowisk pracy, wdrożenie zmian w organizacji, wsparcie firm w planowaniu i wdrożeniu zmian organizacyjnych.
Paweł Gawron
Konsultant, doradca i analityk procesów. Ekspert od doskonalenia organizacji. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zadaniach mających na celu efektywną realizację projektów, analizę procesów biznesowych, analizę organizacji w modelu SWOT oraz Business Model Canvas czy prowadzenie szkoleń i warsztatów. Posiada certyfikaty: Pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2000 (DEKRA-ITS), PRINCE2 Foundation, Microsoft Certified Product Specialist (MCP), IBM Certified Specialist – Advisor for e-business, IBM Certified Instructor.
Robert Sajnacki
Radca prawny. Negocjator. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent studiów II stopnia Zarządzanie strategiczne na Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończył Intensive Erasmus Course w Universita della Tuscia. Finalista Turnieju Negocjacyjnego 2020 przy Krajowej Izbie Radców Prawnych. Ekspert w zakresie prawa przedsiębiorców w szczególności M&A, kontraktów, prawa pracy, własności intelektualnej oraz ochrony danych osobowych. Swoje doświadczenie budował w polskich firmach FMCG oraz skandynawskich notowanych na giełdzie w Oslo.
Sukcesja to wyzwanie dla nestorów i sukcesorów. Nie pozostawaj sam w tym procesie. 
Skorzystaj z bezpłatnej wiedzy specjalistów i dowiedz się jak uzyskać wsparcie w przekazaniu swojej firmy młodszemu pokoleniu. Zapisz się na konferencję i przekonaj się, że jest to projekt właśnie dla Ciebie.