II Wirtualna Konferencja Firm Rodzinnych 03.02.2022

Według danych resortu rozwoju w Polsce mamy ponad 800 tys. firm rodzinnych, które w 2019 roku wygenerowały ponad 300 mld zł przychodu. W ciągu najbliższych pięciu lat w ręce kolejnej generacji przejdzie ok. 57 proc. firm rodzinnych, ale tylko nieco ponad 8 proc. następców deklaruje chęć ich poprowadzenia. 

Firma Nova Praxis jest realizatorem programu „Sukcesja w firmach rodzinnych — wsparcie przejścia  między generacjami” w ramach funduszy unijnych z programu POWER 2.21. Program tej jest adresowany dla firm rodzinnych z sektora MŚP z województw: łódzkie, śląskie, opolskie i innych (jeżeli takie będą chętne).

Nadrzędnym celem tego projektu jest wsparcie firm w zachowaniu ciągłości działalności przedsiębiorstwa oraz zaplanowanie procesu sukcesji od bieżącego momentu do dnia, w którym w firmie odpowiedzialność za jej funkcjonowanie zostanie przejęta przez młodsze pokolenie.

Chcąc Państwu przybliżyć ramy programu, realizujemy webinar poświęcony zagadnieniom prawnym, finansowym i organizacyjnym. W nim opowiemy o procesie sukcesji i aspektach przekazania wiedzy, władzy i własności biznesu.

II Wirtualna Konferencja Firm Rodzinnych miała miejsce 03.02.2022.


Prezentacje z konferencji

Poniżej załączamy prezentacje przedstawiane w trakcie konferencji:

Aspekty prawne – przekształcenie jdg w spzoo

Polski Ład – wybór formy prowadzenia działalności

Przebieg projektu i wybrane case study

Agenda

Poniżej prezentujemy szczegółową agendę konferencji:

10:00 – 10:15 – Wprowadzenie (Paweł Gawron)
10:15 – 10:45 – Polski Ład – wybór formy prowadzenia działalności  przez firmy rodzinne (Konrad Bajor)
10:45 – 11:00 – Gość: IREX-Gaz – Co daje projekt dotyczący strategii sukcesji
11:00 – 11:30 – Aspekty prawne – Przekształcenie JDG w sp. z o.o. (Robert Sajnacki)
11:30 – 11:45 – Gość: Karbowniczek – Przekształcenie w praktyce
11:45 – 12:15 – Przebieg projektu i wybrane case study (Paweł Gawron)
12:15 – 12:30 – Pytania i odpowiedzi
12:30  – Podsumowanie konferencji (Konrad Bajor)


Prelegenci konferencji

 KBA Konrad Bajor Prezes Zarządu i współwłaściciel spółki Nova Praxis. Absolwent studiów MBA Executive Krakowskiej Szkoły Biznesu, absolwent studiów Zarządzanie i Marketing UEK. Ponad 15 lat doświadczenie w zarządzaniu, ekspert wspierający firmy w ich rozwoju oraz zarządzaniu finansami i strategią rozwoju. Specjalizuje się w projektach mających na celu: analizę i optymalizację procesów, opracowanie strategii produktowej, wartościowanie stanowisk pracy, wdrożenie zmian w organizacji, wsparcie firm w planowaniu i wdrożeniu zmian organizacyjnych.
PGA Paweł Gawron Konsultant, doradca i analityk procesów. Ekspert od doskonalenia organizacji. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizuje się w zadaniach mających na celu efektywną realizację projektów, analizę procesów biznesowych, analizę organizacji w modelu SWOT oraz Business Model Canvas czy prowadzenie szkoleń i warsztatów. Posiada certyfikaty: Pełnomocnik Systemu Zarządzania Jakością EN ISO 9001:2000 (DEKRA-ITS), PRINCE2 Foundation, Microsoft Certified Product Specialist (MCP), IBM Certified Specialist – Advisor for e-business, IBM Certified Instructor.
  Robert Sajnacki Radca prawny. Negocjator. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent studiów II stopnia Zarządzanie strategiczne na Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończył Intensive Erasmus Course w Universita della Tuscia. Finalista Turnieju Negocjacyjnego 2020 przy Krajowej Izbie Radców Prawnych. Ekspert w zakresie prawa przedsiębiorców w szczególności M&A, kontraktów, prawa pracy, własności intelektualnej oraz ochrony danych osobowych. Swoje doświadczenie budował w polskich firmach FMCG oraz skandynawskich notowanych na giełdzie w Oslo.

Goście konferencji

______________
  Irex-Gaz – firma istnieje na rynku od 1991 roku i ma siedzibę w Chorzowie. Jest firmą rodzinną zbudowaną przez pana Ireneusza Paruzela. Początkowo pod nazwą GAZBUD zajmowała się budową instalacji przemysłowych i gazociągów. W 1994 roku została przekształcona w IREX-GAZ s.c., a podstawową działalnością spółki była sprzedaż i montaż punktów redukcyjno – pomiarowych gazu. Rok później spółka rozpoczęła produkcję stacji gazowych I i II stopnia redukcji, która do dziś jest główną gałęzią działalności firmy. Obecnie firma, jako spółka z o.o., realizuje budowy instalacji, przyłączy i sieci gazowych, a także poszerzyła działalność o obsługę stacji gazowych oraz serwis systemów detekcji gazu.